דף הבית >> מאמרים >> דאג שתהיה לך מטרה
 
 "השוטף הורג אותי". אני בטוח שהמשפט הזה שגור בפיך רבות -. אתה מחפש עובד ולא מוצא המון זמן כי אתה לא מתפנה לזה כמו שצריך, הישיבות שלך אף פעם לא מתחילות בזמן ובטח שאינן מסתיימות כמו שרצית. אתה לא מתפנה לנושאים החשובים באמת. ובכן, -  אתה לא לבד. אבל זו כמובן לא נחמה, ואם לא תעצור רגע ותחשוב כיצד להחזיר את השליטה על החיים שלך לידך זה בטח לא יגמר במקום שפעם אולי חלמת להיות.
כדי להתחיל לעשות סדר במחשבותינו ובכדי שיהיה לנו סיכוי כל שהוא להתקדם למקום כל שהוא, לשנות, לקדם ולצמוח, צריך שתהיה לנו מטרה מוגדרת.
קל להגיד אני יודע. אחת הבעיות המרכזיות באימון מנהלים, זה לאתר את המטרה של המנהל. לעיתים זה לוקח את מרבית הזמן של האימון, אבל תהליך זה חשוב ביותר כי  אחרי שהמטרה מוגדרת כמו שצריך, הדרך והמהלכים להגיע אליה נעשים ברורים יותר ומוחשיים. לעיתים נפתחות כל כך הרבה דלתות באופן מידי שנראה שלא היה צריך יותר מזה כלום והנה אנחנו שם. ברגע שמטרות יתחילו להיות נוכחות וברורות בחייך יפתח לך שביל ברור בו תוכל להתקדם מיעד ליעד מבלי להיות מוסט לכיוונים שאינם נכונים עבורך.
אז אך מתחילים? אתה יכול לנסות את זה כבר...
מטרות אינן חייבות להיות גדולות. למעשה כשמתחילם להתארגן על עצמנו כדאי אפילו לבחור במיוחד מטרות קטנות. כאלו שנוכל להתרגל לעבוד איתן. ולאט לאט כשנלמד לנהל את חיינו נדע גם לבחור מטרות ממשיות יותר.
כדי שנוכל לעבוד ולהכוונן לעבר מימוש מטרה עליה להיות מוגדרת באופן מתאים. נוהגים להשתמש בראשי התיבות -  SMART, ובעברית הכוונה היא פשוטה – על המטרה להיות ברורה, מדידה, ברת השגה, מוגדרת במשאבים, ותחומה בזמן. כך כמו במשימות בעבודה שלך, כך בחיים שלך. אם אתה רוצה שליטה על חייך תתחיל להגדיר מטרות מוגדרות היטב. כמו שאמרתי, תתחיל לנסות בקטן – הישיבות שלך אף פעם לא מתחילות בזמן? או נמשכות יותר מידי? או לא תכליתיות? נסה להגדיר מטרה ברורה – "בתוך חודש מהיום כל הישיבות שלי יתחילו בזמן ויסתיימו בזמן". קבעת מטרה, ברורה, מוגבלת בזמן. אם תנהל אותה כמו שצריך היא פשוט תתממש ומהר יותר ממה שחשבת.
אמץ את שיטת המטרות בחייך. דאג תמיד שיהיו לך מספר מטרות ברורות להשגה. זה יכניס סדר לחייך ויצור עוגן יציב אל מול "השוטף" שמתדפק שוב ושוב על זמנך היקר. אני ממליץ לך בהתחלה לנהל לא יותר משלוש מטרות במקביל. לאט לאט תוכל לנהל רשימה ארוכה של מטרות ולא תרגיש בכך. במצב אופטימלי יהיו לך 2-3 מטרות לטווח קצר (עד 3 חודשים) 2-3 מטרות לטווח של שנה, כדאי שתהיה אף מטרה רחוקה יותר.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   
            אוקיינוס | קהילת סלוניקי 8, תל אביב 69513 | טלפון: 054-6772777 |                                            קופירייטינג: סיגל דריאל